Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

„Smart Szkoła” - zwycięska ... praca plastyczna

W dniu 20 września br. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs "#OSEWyzwanie" zorganizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Wśród laureatów znalazła się nasza Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Błaszkach. Nagrodą w konkursie jest pracownia mobilna, składająca się z 16 komputerów przenośnych wraz z punktem dostępowym.

Wśród obowiązkowych wymagań konkursowych było m.in. zgłoszenie pracy plastycznej pt. "Smart Szkoła" oraz działań w programach CodeWeek2019, OSEHero, a także zgłoszenie szkoły do programu mLegitymacja szkolna. Naszą szkołę reprezentowała  praca plastyczna Zofii Sibińskiej z klasy VIIIc, wyłoniona podczas wewnątrzszkolnych eliminacji. Praca ta została wykonana techniką akwarelową i przedstawia cyfrową szkołę przyszłości. Na stałe zagości w pracowni komputerowej gdzie można ją oglądać.