Drodzy uczniowie klas ósmych

W dniach 30 marca – 1 kwietnia zostanie przeprowadzony próbny egzamin ósmoklasisty. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną  zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) w następujących terminach:
- 30 marca br. (poniedziałek), ok. godziny 9.00 – język polski (120 min),
- 31 marca  br. (wtorek), ok. godziny 9.00 – matematyka (100 min),
- 1 kwietnia br. (środa), ok. godziny 9.00 – języki obce nowożytne (90 min).

W tych terminach uczniowie biorący udział w próbnym egzaminie, pobierają materiały ze strony CKE, rozwiązują zadania w domu  w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania, np.:
- w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
- na wydruku,
- korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisywać komputerowo albo odręcznie  - po wydrukowaniu),
 - na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
Swoje rozwiązania uczniowie przesyłają w tym samym dniu do godziny 12.00 do nauczycieli przedmiotu drogą elektroniczną (np. e-mailem, w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań). Adresy nauczycieli przedmiotu dostępne są na platformie.

Ponadto informuje, iż czas na zrealizowanie podanych wam zadań z poszczególnych przedmiotów na platformie jest do 8 kwietnia 2020r.  (w czasie pisania egzaminów próbnych zwolnieni jesteście z pozostałych przedmiotów).

Krzysztof Konewka