Droga Społeczności Szkolna!

Jutro tj. 1 kwietnia 2020 r. kończy się pełnienie przeze mnie obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach. Sprawowanie tej funkcji było dla mnie zaszczytem, starałam się w tym krótkim okresie zrobić dla szkoły jak najwięcej, myślę, że sporo mi się udało.

Nie wszystkie efekty tej pracy są już widoczne w szkole, bowiem mobilna pracownia internetowa, wyposażona w szesnaście laptopów i dostęp do bezpiecznego Internetu zdobyta w konkursie OSE#wyzwanie dotrze do naszej placówki do końca bieżącego roku szkolnego, czeka nas również modernizacja akustyczna jednej z naszych pracowni, która jest wynikiem tego, że wygraliśmy Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Literacki: ,,Dźwięki mojej szkoły”, nie możemy zapomnieć także o tym, że pozyskaliśmy dwa projekty z budżetu obywatelskiego Błaszek (monitoring obu budynków szkoły oraz kosiarkę samojezdną, która bez wątpienia przyczyni się do estetycznego wyglądu terenu wokół budynków), nie zamontowano także jeszcze defibrylatora na ścianie zewnętrznej szkoły, który udało się zdobyć dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Województwa Łódzkiego.
Nie zapomniałam, że niczego nie zrobiłam sama, dlatego przede wszystkim składam serdeczne podziękowania moim wicedyrektorom: pani Karolinie Bożek i Arlecie Sibińskiej, które wspierały mnie w każdej sytuacji, nie zawsze łatwej, oraz panu Sebastianowi Bożkowi, bez którego nieprzeciętnej wiedzy informatycznej nie zdobylibyśmy ogromnego zaplecza elektronicznego, którym aktualnie dysponujemy, nauczycielom, pracownikom obsługi, oraz uczniom i rodzicom, na których mogłam liczyć przy realizacji wszelkich zadań i projektów, dziękuję również Radzie Rodziców szczególnie pani przewodniczącej Wioletcie Przybylskiej, jestem pewna, że nasza współpraca będzie trwała nadal. Korzystając z okazji życzę mojemu następcy wielu sukcesów  oraz współpracowników, którzy będą go wspierać w karierze zawodowej. Kochani Uczniowie dbajcie o siebie, przestrzegajcie wszystkich zasad higieny. Czas, w którym się znaleźliśmy, jest trudny dla nas wszystkich, ale wierzę w Wasz zdrowy rozsądek. Wiem, że już niedługo spotkamy się w komplecie w szkole. Jestem przekonana, że wszyscy nauczyciele będą dla Was wsparciem i nikt Was nie skrzywdzi oceniając Waszą pracę.

Dyrektor szkoły – Aneta Sulwińska