Dostawa maseczek ochronnych

Do szkoły dotarła pierwsza dostawa maseczek ochronnych przygotowanych przez Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” . W pierwszej kolejności w maseczki zostali wyposażeni pracownicy szkoły, którzy mimo panującej pandemii i trwającego zdalnego nauczania wykonują swoją pracę w szkole.

Od 16.04.2020 weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia, zgodnie z którym w miejscach publicznych można przebywać tylko z zasłoniętymi ustami i nosem. Gmina Błaszki zakupiła  15000 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które zostały już dostarczone do mieszkańców naszej gminy. Dodatkowo , każdy może nabyć  takie maseczki w sklepach lub przez Internet.

Bawełniane maseczki wielokrotnego użytku po wykorzystaniu należy po prostu wyprać. Jest to gwarancją tego, że maseczka jest bezpieczna i nadal spełnia swoją funkcję. Pamiętajmy, aby zmieniać maseczkę za każdym razem, gdy robi się wilgotna. Maseczkę ściągamy bardzo ostrożnie. Staramy się nie dotykać jej zewnętrznej strony i wkładamy ja do woreczka foliowego. Nie otwieramy go do czasu prania. Wszystkie woreczki opróżniamy bezpośrednio do pralki. Pralkę należy ustawić na minimum 60 st. C i prać przez ok. 45 minut. Maseczki należy wyprasować żelazkiem ustawionym na maksymalną temperaturę.

Dziękujemy członkom stowarzyszenia i wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę akcję. Maseczki pozwolą pracownikom szkoły bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki.