Koszyki Bookcrossingowe – Podróżujące Książki

Tydzień języka polskiego oraz Tydzień Bibliotek w naszej szkole dobiegł do końca. Wydarzenie to cieszyło się wśród Uczniów dużą popularnością. Dlatego biblioteka postanowiła przedłużyć działania i tym samym zaprosić najmłodszych Czytelników klas 1-3 do włączenia się w akcję szkolną: Koszyki Bookcrossingowe – Podróżujące Książki.

Bookcrossing pełni rolę ruchomej biblioteki, mającej na celu popularyzację czytelnictwa. Nieodpłatnie zostawiamy prywatne i przeczytane książki w wyznaczonym miejscu, by Czytelnik mógł je przeczytać, zwrócić oraz przekazać dalej.

Podarowane książki mogą zawierać życzliwe dedykacje, które na pewno ucieszą kolejnego Czytelnika.

W naszej szkole takim miejscem będzie biblioteka i jej kosze podróżujących książek. Chętni Czytelnicy pozycje dostarczają do końca maja.