Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

„Wspólne sto lat dla Jagódki”

Dziś swoje drugie urodziny świętuje Jagódka Michalak, która choruje na SMA i każdego dnia walczy o każdą złotówkę, by móc otrzymać najdroższy lek na świecie. Kwota 9,5 mln złotych była kilkanaście miesięcy temu kwotą niewyobrażalną i pewnie niewiele osób liczyło, że uda się ją zebrać. Ale determinacja i zaangażowanie setek ludzi doprowadziły do momentu, w którym potrzeba zaledwie 380 tys zł. Odpowiadając Zespołowi Szkół w Iwanowicach, który nominował nas do akcji „Wspólne sto lat dla Jagódki”, uczniowie i nauczyciele szkoły odśpiewali głośne 100 – lat. Do zabawy zaprosiliśmy instytucje, zakłady pracy oraz osoby prywatne. Na hali sportowej pojawili się przedstawiciele firmy Delikatesy Centrum – Błaszki. Panie zasiliły skarbonkę kwotą 500 zł. i wspomogły swoimi głosami nasz „chór dobrych aniołów”.

Przy tej okazji warto dodać, że klasa 3 c (wych. p. Anna Krzywda) przeznaczyła w całości swoją klasową nagrodę, wygraną w poprzednim roku szkolnym– wpłacając na konto Jagódki 100 zł. Uczniowie klas 1- 3 przygotowali urodzinowy prezent w postaci kolorowych kartek i laurek, na których wypisały swoje życzenia. Konto zasilamy kwotą 3469,67 + 100 zł klasa 3c.

Rozpiera nas ogromna duma, że mamy tak wspaniałych uczniów i rodziców, na których można zawsze polegać. Jagódce życzymy zdrowia i zebrania całej kwoty na potrzebny lek. Jagódko trzymamy kciuki i jak tylko będziesz mogła przyjechać – zapraszamy do naszej szkoły.